Tymi się stajemy, na kim się wzorujemy

Zastanawialiście się kiedyś nad tym skąd lubimy dane rzeczy? Muzyka, filmy, ogólnie zainteresowania. Kto i co miało na to wpływ. Przyczyna tego może być biologiczna, psychologiczna, ale nie wiem jak to się dzieje, że uwielbiam prawie każdą muzykę (oprócz kilku gatunków), wiele filmów, gry, samochody, wyścigi i inne. Jedna rzecz ma na nas wpływ i jest on ogromny. Nie zdajemy sobie sprawy z tego nawet jak jest on wielki.

Są nimi ludzie którymi się wzorujemy, podziwiamy i szanujemy. Ostatnimi czasy uwielbiam oglądać Caseyego Neistata. Jeżeli znasz na tyle dobrze język angielski to radzę posłuchaj co on mówi i jak to robi. Osób którymi się inspiruję jest wiele, m.in. Radzimir „Jimek” Dębski, Mateusz Grzesiak, Casey Neistat, Jeremy Clarckson, Richard Hammond, Brian Tyler i wiele innych. Są to dość znane osoby, ale nie wszystkie musicie znać. Łączy ich jedna rzecz. Starają się coś przekazać w najróżniejszy sposób jaki tylko mogą. Filmem, muzyką, czy felietonami, albo artykułami. Lecz, są też ludzie których nie potrafię przełknąć i moi znajomi o tym wiedzą, że pomimo prób, nie są w stanie mnie do nich przekonać. Nie zgadzam się z ich stylem życia, poglądami, czy przekonaniami dotyczącymi tego, jak wartościowe życie ma wyglądać.

Mam dla Was zadanie! Znajdź i zapamiętaj osoby które Ciebie inspirują, takie które są dla Ciebie ideałem. Zastanów się co musiały zrobić i jak to zrobiły, że są one tam gdzie teraz. Co one Ci dają przez to, że je śledzisz i wielbisz. Co sprawia, że chcesz ich spotkać i z nimi pogadać. Jeżeli masz te osoby to idźmy dalej.

Moje osoby dają mi motywację, wiarę w siebie i to, że nadal chcę się rozwijać. To nie jest dla mnie tylko rozrywka. Gdybym ich spotkał zapytałbym się o to jak dokonali tego, co osiągnęli w życiu, oraz jak stać się lepszym. O porady życiowe, oraz o ich jakieś własne obserwacje co jest dobre, a co złe. Niestety znam osoby które mają problem z odpowiedzią na to jakże proste pytanie. One nie wiedzą, jak chcą aby wyglądała ich przyszłość. Wiem, że czasami nie mamy swoich ideałów, ale mamy plany co jest jak najbardziej zrozumiałe i popieram, bo nie zawsze musimy się wzorować na innych, czy czerpać z ich doświadczeń. Jednak są i inne osoby których nie potrafię zrozumieć. Inspirują się i imponują im osoby które dostarczają im tylko rozrywkę, których zabawy są opłacane przez innych (telewizja, czy inne firmy), ale oni wierzą, że tak naprawdę wygląda życie. Niestety tak nie jest. Życie jest często trudne i kiedy musimy się usamodzielnić nie potrafimy tego zrobić, przez co popadamy w jeszcze gorsze problemy, bo nasi idole nas tego nie nauczyli. Czasami jest już za późno.

Te osoby które sobie wcześniej wymieniłeś, zobacz ile one dla Ciebie znaczą i czy w chwili zwątpienia w ich słowach znajdziesz otuchę i wsparcie. Dlatego zbyt często nie zdajemy sobie sprawy jak te osoby są ważne w naszym życiu i jak wielki wpływ mają na naszą przyszłość.

Dziękuję rodzicom za to jak mnie wychowali i za to jakim człowiekiem teraz jestem.