Święta, święta…

Jak co roku zaraz będziemy obchodzić kolejne święta Bożego Narodzenia. Mam jednak z nimi problem. Jaki? Bardziej czuję się jakby to były święta Wielkanocne, niż Bożonarodzeniowe. Pisząc to jest 11 stopni (na plusie i to nie błąd), świeci słońce i wieje prawie, że wiosenny zefirek. Jak byłem mały zawsze śmiałem się ze świąt na Australii, Brazylii czy Argentynie. Teraz chyba sam to przeżywam. Ale nie o tym chciałem Wam dzisiaj poopowiadać, ponieważ zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wydaje mi się to bardzo ciekawym tematem na Vloga, ale najpierw postanowiłem go opisać tutaj, zanim zacznę moją Vlogową przygodę.

Ostatnio dość intensywnie zastanawiałem się nad prezentami dla bliskich. Co to ma być, co im się spodoba i z czego byliby szczęśliwi. Każdy kto stanął przed takim wyborem wie, że nie jest to proste zadanie. Szczególnie gdy jesteśmy już w sklepie i stoimy przed półkami, lub mimowolnie poruszamy się w ścisku ludzi. Jednak, coś mnie wtedy tknęło i o dziwo nie był to jakiś starszy Pan w kolejce tylko moja nagła myśl. Co by było gdyby zrobić prezenty samemu? Nadal pozostaje problem kto co lubi, ale to nie jest zły pomysł. Jednak nie w moim wypadku, kiedy nie mam czasu i w biegu szukam miejsca gdzie zostawiłem samochód. Takie prezenty nie muszą być drogie, a i tak sprawią więcej radości i zaskoczenia niż kupienie perfum, czy kolejnego zapasu skarpet na pół roku. Jeżeli mamy tylko odrobinę czasu i chęci możemy komuś sprawić niezwykłą niespodziankę i wyjątkowy prezent. Taki też zrobili mi moi znajomi:

Kartka

Dla niektórych z Was, może to być zwykła kartka świąteczna (chociaż stwierdzenie zwykła, nie pasuje do kartki jak i do ludzi którzy ją stworzyli), ale dla mnie pewnie będzie to jeden z najbardziej nieoczekiwanych i zaskakujących prezentów tych świąt. Szkoda, że nie mogłem zobaczyć swojej miny, ale pewnie musiała być dość ciekawa. Dawno już nie miałem takiego banana na twarzy pomimo, że byłem zaspany, bo dopiero co wstałem. Miałem mega zdziwienie połączone ze śmiechem i jakąś dziwną wewnętrzna radością. Dziękuję Wam chłopaki za wspaniałe zaskoczenie i naprawdę bardzo miło mi z otrzymania tej kartki. Mam nadzieję, że na kolejnym PGA też się zobaczymy, ale tym razem na dłużej.

Jak sami widzicie czasami nie potrzeba prezentów za wielkie pieniądze, ale poświecić chwilę czasu, żeby samemu jakiś prezent czy kartkę przygotować. Sprawicie tym większą radość i zaskoczenie, a tą którą ja otrzymałem będzie miała swoje miejsce w moich pamiątkach. Nie przejmujcie się więc, że nie macie pieniędzy na jakiś drogi prezent, czasami liczą się intencje. Może jestem już w takim wieku, że bardziej doceniam poświęcony czas i zaangażowanie, niż gotówkę? Patrząc z perspektywy czasu pewnie tak jest, bo w wieku 8 czy 12 lat wolałem PS2, niż specjalnie przygotowaną kartkę świąteczną. To się zmienia z wiekiem, ale zawsze warto doceniać starania innych, nawet kiedy mamy te kilkanaście lat. Pamiętajcie o tym jak będziecie otwierać swoje prezenty, bo zobaczyć radość obdarowywanej osoby jest najlepszym prezentem i najlepszym „dziękuję” jakie tylko można otrzymać.

Kończąc ten wpis chciałbym złożyć Wam życzenia.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, składam Wam najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich bliskich, całych rodzin i znajomych. Niech te Święta będą jedyne w swoim rodzaju, niech okażą się tak piękne jak o tym marzycie, a także niech przyniosą mnóstwo radości i szczęścia. Aby Mikołaj przyniósł Wam wiele prezentów z których będziecie się niesamowicie cieszyć i szampańskiego sylwestra. 

Wesołych Świąt!